İngiltere &  İskoçya Turu
İngiltere & İskoçya Turu

Kısa Açıklama : THY Eşliğinde

Gezilecek Yer : Londra, Oxford, Cambridge, Manchaster, Liverpool, Glasgow, Edinburg

Kalkış Noktaları : Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Giden Yolcu Terminali

Geceleme / Konaklama : 6 Gece / 7 Gün / 3 ve 4 Yıldızlı Otellerde

Tarihler :

Tur Programını İndir (PDF)

Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kişi Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
 

1. Gün: İstanbul - Londra

Atatürk havalimanından hareket edecek uçağımızla Londra’ya varacağız, buradan otobüsümüz bizi önce Hampton Court Palace ziyaretine sonra da Madam Tussauds Balmumu Müzesi ziyaret edilecek, Oxford caddesinde kısa bir yürüyüş sonrası otelimize hareket edip odalara yerleşeceğiz. Akşam yemeği otel çevresinde yenilecektir.


2. Gün: Londra

Sabah 08.00 otel’deki kahvaltı ardından 09.00 hareketle özel otobüsümüzle şehir turumuz başlıyor. Gezilecek yerler Piccadily Circus, Trafalgar Square, Covent Garden, British Museum, Tower Bridge(ekstra) Greenwich Observatory ve Tower of London olacaktır. Akşam yemeğini şehirde yedikten sonra otelimize dönüyoruz.


3. Gün: Londra - Cambridge

Sabah 08.00 de otelde kahvaltı sonrası otelden hareket ederek Londra şehir ve Cambridge turu gerçekleştirilecektir.Akşam yemeğini yedikten sonra otelimize döneceğiz.Konaklama otelimizdedir.

 


4. Gün: Londra - Oxford - Manchaster

Sabah 08.00 de otelde kahvaltı yapıp ardından 08.30 hareketle özel otobüsümüzle Oxford şehrine gidiyoruz, şehirde gezilecek yerler arasındadır. Oxford şehri gezisi sonrasında Manchester’a hareket ediyoruz. Otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Manchaster


5. Gün: Manchaster - Liverpool - Glasgow - Edinburg

Sabah otelde kahvaltı yapıp ardından özel otobüsümüzle Manchester panaromik turu sonrası sanayi devriminin başlangıcı olan, klasik ve modern mimarinin kaynaştığı İskoçya’nın önemli kenti Glasgow’a hareket ediyoruz. Glasgow şehir turumuzda, galerileri, dükkân ve müzeleriyle ünlü, Büyük Britanya'nın en geniş İskoç mirasına sahip şehri Glasgow'u panoramik olarak göreceğiz.  Glasgow Üniversitesi – Kelvin Nehri – Merchant Meydanı -  People Palace gotik mimarisi ile ünlü Glasgow Katedrali, Rönesans mimarisi ile ünlü City Chambers ve George meydanı ziyaret edilecek yerler arasındadır. İskoçya’nın zengin alışveriş merkezi Buchanan Street ve çevresinde serbest zamandan sonrası gezinti ve alışveriş imkânı. Ardından Edinburg’a hareket ve Edinburg’taki otelimize varış ve odalarımıza yerleşme.


6. Gün: Edinburg

Sabah otelde kahvaltı yapıp ardından özel otobüsümüzle Edinburgh şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turu esnasında şehrin en eski yapısı olmakla beraber en popüler turist merkezi olan Edinburgh Kalesi'nden başlayarak Royal Mile Yolu üstünden Kraliyet Sarayı, Parlamento Binasını, Milli Galeri’yi, 10 yıl sahibini mezarında yalnız bırakmayan köpek Boby’nin heykelini ve Harry Potter'ın efsanesinin doğduğu kafeyi panoramik ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer.


7. Gün: Edinburg - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirtilecek saatte Edinburgh Havalimanı'na transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1346 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:50'de İstanbul’a hareket. konforlu bir uçuşun ardından saat 22:05'te İstanbul'a varış ve gezimizin sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler Extra Hizmetler

* 3*’lı otellerde 6 gece Oda Kahvaltı Dahil
* İstanbul – Londra, Edinburg – İstanbul arası gidiş dönüş ekomoni sınıfı uçak bileti
* Havalimanı vergileri ve Havaalanı transferleri, 
* Programda belirtilen çevre gezileri
* Yarım gün şehir turları
* Londra, Oxford, Cambridge, Manchester, Glasgow, Edinburg Şehir Gezileri
* Havaalanı karşılama ve asistanlık hizmeti
* Türkçe, İngilizce rehberlik hizmetleri
* TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
* Madame Tussauds + London Eye

* Öğle ve akşam yemekleri ekstradır.
* Extra turlar ve Her Türlü Kişisel Harcamalar + Stat Girişleri
* İngiltere Vize Ücreti 120 £ 'dur.
* Yurt dışı çıkış harcı 15 TL’ dir.
* Yurt dışı seyahat sigortası 15  £'dur.
* Tüm müze girişleri

* Londra’nın Dünyaca ünlü müzelerinden British Museum, Londra Bilim Müzesi, Doğal Tarih Müzesi gezilecek yerler arasındadır. Kültürel ve akademik çalışmalar yapılacaktır

* Brunel Üniversite Gezisi ve Greenwich Gözlem Merkezi gezileri yapılacaktır

* Madame Tussauds, London Eye, Tower Of London                

* Hampton Court Palace    

* Londra’nın tarihi ve turistik noktalarından Big Ben, Parlamento Binası, Atlı Asker Geçit Töreni, Westminster Abbey, Oxford Street, Regent’s Street, Hyde Park, Camden Town, Trafalgar Square göreceğimiz yerlerdir.