Büyük İspanya Turu
Büyük İspanya Turu

Kısa Açıklama : 7 Gece 8 Gün

Gezilecek Yer : Madrid, Toledo, Cordoba, Sevilla, Granada, Valencia, Barcelona

Kalkış Noktaları : Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar Kontuarı

Geceleme / Konaklama : 7 Gece 8 Gün / 3* veya 4* Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama

Tarihler :

Tur Programını İndir (PDF)

Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kişi Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
 

1. Gün: İstanbul – Madrid

İstanbul Atatürk Havalimanı THY uçağı ile hareket 16.40’te Madrid – barajas havalimanına varıyoruz. Panaromik madrid şehir turu; Grand Via,  Castillana, Serrano ile Alkala, Toledo ve Avrupa Kapıları, Plaza Mayor, Plaza İspanya ve Puerto Del Sol ve Sibeles Meydanları, Kraliyet Sarayı (dışarıdan) görülmesi, Don Kişot ve Servantes Anıtı, Tarihi Atocha Tren İstasyonu, Ventas Arenası, Castellana Caddesi, gezileri sonrası serbest zaman ve alış veriş imkanı sonrası otelimize varıyoruz. 


2. Gün: Madrid - Toledo - Cordoba

Otelimizde sabah kahvaltısı sonrası hareket ile Madrid şehir merkezinde alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında Toledoya hareket ediyoruz. 1 saatlik yolculuk sonrası Toledo’ya varış… 2 saatlik yürüyerek yapacağımız turumuzda İspanya’nın ilk başkenti olan ve UNESCO tarafından açık hava müzesi olarak ilan edilen Toledo’da Emevi döneminden şehir surları, Bab Merdum Camii ve katedrale çevrilen Ulu Camii’nin görülmesi. Tarihe yolculuk edeceğiz Öğlen yemeğinin ardından serbest zaman ve Cordoba’ya hareket ediyoruz. Cordoba’ya Varışımızı takiben panoramik şehir turumuz başlıyor. Yapımına 785 yılında başlanan ve 987’de tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan bir sütunlu ve otuz bin kişilik Cordoba/ kurtuba Camii, Musevi Mahallesi, Plaza Mayor görülecek yerler arasındadır Şehir turu sonrası Cordoba sokaklarında belirtilen saate kadar serbest zaman sonrasında otelimize varıyoruz. Otelimize Yerleşme Ardından Serbest Zaman. Konaklama Cordoba


3. Gün: Madrid – Cordoba – Sevilla

Otelimizde sabah kahvaltısı sonrası Cordoba’ya hareket ediyoruz. Cordoba’ya Varışımızı takiben panoramik şehir turumuz başlıyor. Yapımına 785 yılında başlanan ve 987’de tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan bir sütunlu ve otuz bin kişilik Cordoba/ kurtuba Camii, Musevi Mahallesi, Plaza Mayor görülecek yerler arasındadır Şehir turu sonrası Cordoba sokaklarında belirtilen saate kadar serbest zaman sonrasında otelimize varıyoruz. Otelimize Yerleşme Ardından Serbest Zaman. Konaklama Cordoba


4. Gün: Cordoba - Sevilla - Granada

Otelimizde sabah kahvaltısı sonrası hareket ile Sevilla’ya doğru yola çıkıyoruz. Sevilla’ya varış. Sevilla şehir turumuzda Sevilla Ulu Camii iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya’nın en büyük katedrali haline gelen,  avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali’ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Hiralda’nın görülmesi. Müslüman ustalar tarafından  Hıristiyan krallara İslam Sanatı kullanılarak yapılan Alkazar Sarayı.  Dileyen Misafirlerimiz İle Ekstra Tekne Turu Gezisi… Sonrası Serbest Zaman… Ardından Granada’ya Doğru Yola Çıkıyoruz. Yaklaşık 130 Km Sürecek Kısa Bir Yolculuk Sonrası Granada’ya Varış. Otelimizde akşam yemeğinden sonra yürüyerek şehrin merkezindeki Bin Yusuf Medresesinin, Fas Mahallesi’nin ve buradaki otantik yaşamın görülmesi. Serbest zaman Sonrası otelimize varıyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Flemengo gecesi 40 € GRANADA


5. Gün: Granada - Alicante

Otelimizde Sabah Kahvaltısı Sonrası Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Elhamra Sarayı ziyaret edilecek, tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Belediye Meydanı görülecek ve Endülüs’ün keyfini çıkaracaksınız. Sonrası Granada‘dan 5 Saatlik Yolculuk ile Alicante’ye varış. Otelimize varıyoruz. Otelimize Yerleşme Ardından Serbest Zaman. Konaklama Alicante


6. Gün: Alicante - Valencia

Otelimizde Sabah Kahvaltısı Sonrası hareket ile Valencia’ya varış. Panaromik Şehir Turunda Gezilecek Yerler Arasında; EL Micalet Katedrali, boğa güreşlerinin yapıldığı Arena, Dela Virgen, Torres de Seranos Katedrali,  Mercado Central, Ulusal Müze ve Velasquez, Goya, yüzlerce eserin bulunduğu Bellas Art museum ve Dev Akvaryum, Formula Pisti görülecektir. Ardından Otelimize Yerleşme Ardından Serbest Zaman.  Konaklama Valencia


7. Gün: Valencia - Barcelona

Sabah Kahvaltısı Sonrası Valencia ‘dan Barcelona’ya hareket. 3,5 saat yolculuk sonrasında; Panaromik Şehir turu. Öncesinde Üniversite Sertifika Programını gerçekleştiriyoruz. Sonrası Plaza De Catolunya Meydanı, Lamblua Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La sagrada Familya Kilisesi, Mont Juie Tepesi, Barcelona stadyumu Görüyoruz. Ardından Otelimize Yerleşme


8. Gün: Barcelona – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından toparlanma ve Barcelona merkezde alışveriş için serbest zaman sonrası havalimanı transferimiz gerçekleşiyor. BARCELONA’DA 14.00 UÇAĞI ile SAAT 18.10’DA İstanbul’ a varıyoruz. Bir Başka Tatil Bahçesi Turizm Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşıyoruz.

 

 

Gezilebilecek Ekstra Müzeler ( Koyu Yerler Mutlaka Gezilmesi istenen yerlerdir.)
Madrid
       ; Kraliyet Sarayı, Goya Sanat Müzesi, Real Madrid Barnebou Stadı (22 €)
Granada    ; El Hamra Sarayı, 30 €,  Cennetül Arifin Bahçeleri, 20 € , Flamengo : 45 €
Cordoba    : Kurtuba Camii, 20 € 
Sevillia      : Alcazar Sarayı, 15 € Sevillia Katedrali :15 €
Valencia    : Akvaryum
Barcelona  : Barcelona  Nou Camp Stadı,(26 €) Sağra De Famillia, Park Guell


Ücrete Dahil Hizmetler Extra Hizmetler

* Havalimanı vergileri
* Gidiş ve dönüş uçak bileti
(Pegasus Havayolları ile İstanbul – Madrid / Barcelona - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti)
* 3* & 4* otellerde Oda Kahvaltı konaklamalar (Şehir Merkezine 10-20 km)
*Madrid (2)– Sevillia(1) Granada(1) – Valencia(1) – Barcelona(2)
*Alan/otel/alan transferleri
*Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
*Madrid–Toledo–Cordoba–Sevillia-Granada–Valencia–Barcelona’da panoramik şehir turları Dâhil!
*Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
*Cansızoğlu Group Tatil Bahçesi Turizm Güvencesi

*Vize ücreti, servis bedeli 120 EURO
*Zorunlu sigorta ücreti 15 EURO
*Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
*Yurt dışı çıkış harcı bedeli 15 TL
*Tüm Müze ve ören yerleri girişleri
*Rehber ve şoför tipler,
*Kişisel harcamalar, öğle ve akşam yemekleri

AÇIKLAMALAR


*TATİL BAHÇESİ TURİZM, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
* Programda Madrid başlangıç – Barselona bitiş olarak belirtilen örnek tur programı konfirme edildiğinde Barselona başlangıç Madrid bitiş olarak acente tarafından değiştirilecektir. Uçak rezervasyonu bu doğrultuda yapılmıştır.
*Extra turlar min. 20 kişi oluştuğunda yapılacaktır. Rehberlerimiz gerekli gördükleri taktirde ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilirler.
*3 kişilik (Triple ve Dbl + Chd) oda kategorisi her tarih için max. 4 oda ile sınırlıdır. 3. Yataklar sofa bed şeklinde verilecektir. Müsaittik almanızı rica ederiz.
*Panoramik şehir turları 2 ve 4 saat arası sürmektedir. Program harici ekstra gezi vs. ulaşımlar ekstradır. *Buna sebep olan durum yurt dışında araçların çalışma saatleri vardır. Mesai harici araçlar çalıştığında ağır cezalar ödemekteler. Talep halinde başka araç kiralaması yapılması gerekecektir.
*Tur rehberleri ve tur liderleri gerekli gördükleri hallerde tur programı akışında, içerik aynı kalmak koşulu ile değişiklik yapabilirler Tur programı güzergahında, gerekli görüldüğü hallerde,  içerik aynı kalmak koşulu ile değişiklik yapılabilir.
*Türkçe tur lideri ve rehberlik hizmeti, bazı turlarımızda bazı şehirlerarası ve/veya otel/havalimanı, havalimanı/otel transferlerini kapsamayabilir. Bu tür zorunlu hallerde, TATİL BAHÇESİ Turizm sorumluluğu ve güvencesi altında İngilizce bilen yetkililerle bu hizmetler Gerçekleşebilir.
*Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
*Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
*Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

 

OTELLERİMİZ
Konaklayacağımız tesislerin seçiminde, hijyenik koşullar ve şehir merkezine olan uzaklık gözetilmek suretiyle gerektiğinde yıldız kategorileri ön plana alınmaksızın programların içeriğine ya da turun yapısına en uygun olan otellere öncelik verilmektedir. Otelleri kategorize ettiğimiz sıfatlar bir standart  simgesi olmayıp sadece turistik değerlendirmeyi belirler. Odalarda Üçüncü yataklar, çoğunlukla ek yatak olup standart yataklar kadar konforlu olmayabilir. TATİL BAHÇESİ yoğun turizm sezonu içerisinde konaklanacak otelleri benzer ya da daha üst kategorilerdeki farklı otellerle değiştirme hakkını saklı tutar.