Hemen Arayın
+90 444 2 964

Büyük Balkan Turu

  • 8 Gece / 9 Gün
  • Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Saraybosna, Sırbistan
  • Kadıköy evlendirme dairesi, Beşiktaş Yıldız Camii Önü, Bakırköy Ömür Plaza önü
499.00 'den itibaren

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a
Büyük Balkan Turu Hakkında Genel Bilgiler

Kesin Kalkışlıdır.

1. Gün: İstanbul – Yunanistan Gümrük İşlemleri

Akşam saat 21.00 de Kadıköy evlendirme dairesi, saat 21.30 de Beşiktaş Yıldız Camii Önü ve saat 22.00 de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala’ya yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’ a geçiyoruz.


2. Gün: Kavala - Selanik

Sabah Otobüsümüzle yapacağımız Kavala panoramik şehir turunda; İmarethane, Su Kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Belediye Binasını görülecek sonrasında SELANİK’e öğle saatlerinde varış. Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitrios Kilisesi ve Atatürk Evi’ni ziyaret ettikten sonra Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyu’nda verilecek serbest zaman sonrasında; Selanik Camii, Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender Heykeli, bazı Osmanlı ve Bizans eserleri, Fuar alanı ve Döner Kule’yi kapsayan SELANİK panoramik şehir gezisi ardından SELANİK’teki otelimize varış ve yerleşme.  Akşam yemeği (SELANİK)


3. Gün: Yunanistan - Makedonya / Manastır - Ohrid

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrasında saat 08.00’da otelimizden ayrılış. Makedonya’ya hareket. SELANİK – Filorina otoyolu ile Yunanistan Niki Sınır Kapısından çıkış yaparak Makedonya Gümrüğündeki işlemler sonrası Manastır(Bitola)’ya varıyoruz ve gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Ohrid Gölü’ne geliyoruz. Ekstra Zengin Menü öğle yemeği +  Tekne Turu Paketi  ( 25 Euro )  sonrası panaromik Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Tatil Bahçesi güvencesiyle siz değerli misafirlerimize ikram edilen Yemekli, müzikli Rumeli gecesine katılıyoruz. Eğlence sonrası otelimize dönüş. (OHRİD)


4. Gün: Ohrid - Tiran - İşkodra - Bar

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılması sonrası yapacağımız kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk Sınır Kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti TİRAN’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Yerel bir Restaurant’ta alacağımız Ekstra Öğle yemeği Sonrasında İşkodra Gölü üzerinden çok kısa süre once bağımsızlığını kazanan, Kosova’dan sonra dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. BAR’a varışımızın ardından panoramik BAR şehir turumuzu yapıyoruz. Akşam yemeği (BAR)


5. Gün: Bar - Budva - Kotor - Dubrovnik - Neum

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otobüsümüzle otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden BUDVA. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir  mola. Öğle yemeğimiz lokal bir restaurantta ekstra olarak alınacaktır. Turumuzdaki son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan KOTOR. Burada Stari Grad (Eski Şehir-Kale) ’da yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Turun bitimi ile birlikte DUBROVNİK’e transfer. Varışımızla birlikte, yapacağımız panaromik tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte DUBROVNİK Üzerinden Neum’deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği (NEUM)


6. Gün: Neum - Poçitel - Blagaj - Mostar - Saraybosna

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, özel otobüsümüzle otelimizden hareket. İlk olarak bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Daha sonra Blagaj Bölgesini 1446 yılında hâkimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunanlar tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Ardından, Avrupa’nın en büyük ve en temiz doğal su kaynağı olan ve bir mağarada su yüzüne çıkan Buna’yı ziyaret ediyoruz. Saniyede 43000 litre su akıtan Buna, kaynağına kadar 19 kmlik bir yer altı nehridir Sonrasında yol üzerinde Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.   Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Tükiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Öğle yemeğimizi ekstra olarak yerel bir restoranda alıyoruz.  Mostar turumuzun ardından Saraybosna’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte panoramik Saraybosna turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği (SARAYBOSNA)


7. Gün: Saraybosna - Sırbistan Novi Pazar - Kosova Priştina - Prizren

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, özel otobüsümüzle otelimizden hareket. Gümrük işlemleri sonrasında Sirbistan Şehri olan Novi Pazar’a tahmini 12:00 da varış. Panoramik şehir turumuzu yapıp bir sonraki gezi durağımız olan  Kosova Şehri olan Priştina’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Şehir gezisi ve 1. Murat Türbesini gezdikten sonra  Prizren’e doğru yolculuğumuz başlıyor. Gümrüş işlemleri sonrasında Kosova Prizren’e varış. Kısa bir dinlenme sonrası Şehir gezimize başlıyoruz. Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova'nın ikinci büyük şehri olan Prizren'e, olağanüstü doğa manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuktan sonra varış. Osmanlı'dan birçok eserin şirin şehirde yapacağımız turda Taş Köprü, Halveti Tekkesi, Aziz Nikola Kilisesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler. Turdan sonra çarşıda vereceğimiz yemek molasını Meşhur Prizren Köftesi ''Besimi'' Restaurant'ta aldıktan sonra otele yerleşme serbest zaman. (KOSOVA PRİZREN)


8. Gün: Kosova Prizren - Üsküp

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında  alışveriş için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve MAKEDONYA’NIN başkenti ÜSKÜP’E yolculuğumuz başlıyor. Gümrük işlemleri sonrasında Üsküp’e varış. Kısa bir dinlenme sonrasında Fiks Menü öğle yemeğimizi almak üzere restorantımıza geçiyoruz. Yemek sonrası  Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Sonrasında Baş çarşı’da alışverişleriniz için serbest zaman. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar, çeşitli el işi hediyelikler alabileceklerimiz arasında. otelimize dönüş. (ÜSKÜP)


9. Gün: Üsküp - Sofya - Plovdiv - Edirne - İstanbul

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Sofya’ya hareket ediyoruz. Ortalama 3 saatlik yolculuk sonrasında Bulgaristan Sofya’ya varış. Panramik şehir gezimizi yapıyoruz. Yemek molsaı ve serbest zaman sonrasında Belirtilen saatte toplanma ve bir sonraki gezi durağımız olan Plovdiv’e Hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panaromik şehir turu ve serbest zaman. Toplanma ve  HASKOVO Svilengrad karayolu takip edilerek KAPIKULE sınır kapsına hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Edirne-Çorlu karayolu takip edilerek İstanbul’a varış…  Bir sonraki Tatil Bahçesi Turumuzda görüşmek dileği ile sevgiyle kalın...


Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
27.04.2019499.00709.00 499.00-Taksitler »
01.06.2019499.00709.00 499.00-Taksitler »
09.08.2019499.00709.00 499.00-Taksitler »

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüx Otobüslerle Seyahat, Programda Belirtilen Çevre Gezileri Ve Gidiş – Dönüş Ulaşım
* Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Saraybosna, Sırbistan’ Da Gerçekleştirilecek Şehir Turları
* 3* - 4* otellerde Oda Kahvaltı Konaklama ( Sabah kahvaltı)
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
* Araç İçi İkramlar ( Su, Kola, Çay, Kahve… )
* Gümrük Geçiş Ücretleri Ve Şehir Vergileri
* Zorunlu Türsab Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*  Vize Ücreti                : 120 €
*  Yurt Dışı Çıkış Fonu   : 15 TL
*  Müze girişleri    
*  Otellerdeki sabah kahvaltısı haricindeki tüm Öğle ve akşam yemekleri
*  Ohrid Öğle Yemeği & Tekne Turu : 25 €

 

Ek Bilgiler

 

 

 

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Vize Departmanımızdan Bilgi Alınız...

Mail: info@tatilbahcesi.com.tr  GSM: +90 541 354 34 69

Büyük Balkan Turu Hakkındaki görüşleriniz
Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.