Büyük Balkan Turu

 • 8 Gece / 9 Gün
 • Yunanistan – Kuzey Makedonya – Arnavutluk – Karadağ – Hırvatistan – Bosna Hersek –Sırbistan – Kosova
 • 20:00 Tatil Bahçesi Ofis Önü, 20:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü, 21:00 Bakırköy Ömür Plaza önü, 21:30 Büyükçekmece Atirus Önü
'den itibaren

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Büyük Balkan Turu Hakkında Genel Bilgiler

KESİN KALKIŞLIDIR.

1. Gün: İstanbul – Yunanistan

Akşam saat 20:00 Tatil Bahçesi Ofis Önü, 20:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü, 21:00 Bakırköy Ömür Plaza önü, 21:30 Büyükçekmece Atirus önünden hareket ile Tekirdağ yolunu takip ediyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından gümrük ve pasaport işlemlerimizi yapıp Yunanistan'a giriş yapıyoruz.


2. Gün: Yunanistan – Kuzey Makedonya / Manastır - Resne – Ohrid - Struga

SELANİK – Filorina otoyolu ile Yunanistan Niki Sınır Kapısından çıkış ve Makedonya Gümrüğündeki işlemler sonrası Sabah saatlerinde Manastır (Bitola)’ya varıyoruz. Gezimizde; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Ohrid Gölü’ne doğru yolculuğumuz başlıyor. Yolumuzun üzerinde bulunan Resne'li Niyazi Sarayı panoramik görülecektir. Ohrid'e varış. Şehri turu öncesinde Ohrid Gölünde Keyifli bir tekne turu yapıyoruz. Tekne turunda birbirinden güzel resimler çekip, Göl hakkında bilgi alıyoruz. Ohrid şehir turumuzda; Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz. Serbest Zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. (STRUGA)


3. Gün: Tiran – İşkodra – Bar

Uyandırma ve kahvaltı sonrası hareket ile Drim Nehri Önünde Fotoğraf Molası. Sonrasında Kafasan Arnavutluk Sınır Kapısındaki Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Serbest Zaman Sonrasında İşkodra varış. Meydan, Hasan Rıza Paşa Anıtı, Eski Rozafa kalesi, Aziz Stefan kilisesi, Ebubekir camii, Shkodra Gölü Panoramik görüp İşkodra üzerinden Karadağ’ın Adriyatik Kıyısındaki şehri BAR’a varıyoruz. Panoramik BAR şehir turumuzu yapıyoruz. Otele varış ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. (BAR)


4. Gün: Budva – Kotor – Dubrovnik – Neum

Uyandırma ve kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden BUDVA. Yapacağımız yürüyüş turunda Starii Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ile turizme kazandırılan St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir  mola. Ekstra Öğle yemeği sonrasında. Tarih, doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi olan KOTOR’da yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Turun bitimi ile birlikte DUBROVNİK’e transfer. Varışımızla birlikte, panaromik turumuzda, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte DUBROVNİK Üzerinden Neum’deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. (DUBROVNİK / NEUM)


5. Gün: Poçitel - Blagaj – Mostar – Sarajevo

Uyandırma, kahvaltı ve ardından, otelimizden hareket ile bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Daha sonra Blagaj Bölgesini 1446 yılında hâkimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunanlar tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Ardından, Avrupa’nın en büyük ve temiz doğal su kaynağı olan ve bir mağarada su yüzüne çıkan Buna’yı ziyaret ediyoruz. Yolumuz üzerindeki Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında yapılan Osmanlı mimarisinin bir şaheseri olan Mostar Köprüsünü görüyoruz. Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. ekstra Öğle yemeği alıyoruz. Mostar turumuzun ardından Saraybosna’ya hareket varışımız ile. Saraybosnada Başçarşı gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni, Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten Sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği. (SARAJEVO / BOSNA HERSEK)                      


6. Gün: Novi Pazar - Priştina - Prizren

Uyandırma, kahvaltı ve ardından, otelimizden hareket ile Gümrük işlemleri sonrası Sırbistan Şehri Novi Pazar’a varış. Panoramik şehir turu sonrası Kosova Şehri olan Priştina’ya hareket. Şehir gezisi ve 1. Murat Türbesini ziyareti sonrası Prizren’e hareket. Prizren’e varış. Kısa bir dinlenme sonrası Osmanlı'dan kalma birçok tarihi eseri; Taş Köprü, Halveti Tekkesi, Aziz Nikola Kilisesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğiz. Tur sonrası çarşıda vereceğimiz yemek molasında Meşhur Prizren Köftesi yiyebilirsiniz. Otele yerleşme (PRİZREN)


7. Gün: Üsküp

Uyandırma, kahvaltı ve ardından, otelimizden hareket ile Makedonya’nın başkenti ÜSKÜP’E hareket. Gümrük işlemleri sonrasında Üsküp’e varış. Kısa bir dinlenme sonrasında ekstra öğle yemeği sonrası Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Sonrasında Baş çarşı’da serbest zaman. Üsküp'ün Simgesi Olan Milenium Haç'ını yakından görmek isteyenlerle teleferik biniyoruz. Üsküp'ü panoramik izleyip Teleferik ile şehre geri dönüyoruz. Otele yerleşme (ÜSKÜP) 


8. Gün: Selanik - Halkidiki

Uyandırma, kahvaltı ve ardından, otelimizden Selanik’e hareket ediyoruz. Gümrük İşlemleri sonrası Selanik’e varış. Aya Dimitros Kilisesi ve Atatürk evini ziyaret ettikten sonra Beyaz Kule, bazı Osmanlı ve Bizans eserlerini Fuar alanı ve Döner Kule’yi görerek Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıyoruz. Sonrası Halkidiki bölgesinde anlaşmalı Beach'te yüzme molası veriyoruz. Belirtilen saatte Selanik Merkezde bulunan otelimize transfer oluyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra Yemekli Yunan Sirtakisi'ne Katılıyoruz. (SELANİK)


9. Gün: Kavala – Porto Lagos – Gümülcine – İstanbul

Uyandırma, kahvaltı ve ardından, otelimizden Kavala’ya hareket ve Kavala panoramik şehir turu. İmarethane, Su Kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşa Külliyesi, görüyoruz. Ekstra Öğle yemeğinde Yunanistan’ın meşhur deniz ürünlerinin tadına bakma fırsatı… Sonrası İskece yakınında ve daha önce hiç karşılaşmadığınız göl üzerinde olan Agios Nikolaos Kilisesi ve şirin Porto Lagos  gezimizi tamamladıktan sonra Gümülcineyi panaromik görüyoruz veardından kahve alışverişi yapıyoruz. İpsala sınır kapısına varıyoruz. Gümrük ardından Freeshop’ta alışveriş imkânı. Tekirdağ’da köfte molasını takiben İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu. Bir sonraki Tatil Bahçesi Turizm programında görüşmek dileği ile....


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüx Otobüslerle Seyahat, Programda Belirtilen Çevre Gezileri ve Gidiş – Dönüş Ulaşım 
 • Yunanistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Kosova, Saraybosna, Sırbistan’ da Belirtilen Şehir Turları
 • 3* ve 4* otellerde Oda Kahvaltı 7 Gece Konaklama 
 • Manastır Askeri İdadi Girişi
 • Ohrid Tekne Turu
 • Profesyonel Türkçe ve Yerel Dillerdeki Rehberlik Hizmeti 
 • Araç İçi İkramlar ( Su, Kola, Topkek… ) 
 • Gümrük Geçiş Ücretleri ve Şehir Vergileri 
 • Otoban, Otoparklar
 • Zorunlu Seyahat ve Sağlık Sigortası
 • KDV Dahil

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti : 120 €
 • Yurt Dışı Çıkış Pulu :  50 TL
 • Müze girişleri
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Kaptan Bahşişi Kişi başı 10 € Tur boyunca 1 defalığına ödenir
 
Ek Bilgiler

 

 

 

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Vize Departmanımızdan Bilgi Alınız...

Mail: info@tatilbahcesi.com.tr  GSM: +90 541 354 34 69

Büyük Balkan Turu Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.