Hemen Arayın
+90 444 2 964

İskandinavya & Fiyordlar

  • 9 Gece 10 Gün
  • Helsinki, Stockholm, Örebro, Karlstad, Hamar, Laerdal, Sognefjord, Bergen,Geilo, Oslo, Kopenhag
  • Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Kontuarı
'den itibaren

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a
İskandinavya & Fiyordlar Hakkında Genel Bilgiler

Türk Havayolları Tarifeli Seferi İle

1. Gün: İstanbul - Helsinki

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 06.00’da hazır bulunulması gerekmektedir. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1761 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.35’te Helsinki’ye hareket. Yerel saat ile 11.05’te Helsinki’ye varış. Varışımızın ardından alanda bekleyen otobüsümüz ile Helsinki şehir turu. Turumuz esnasında; Sibelius Anıtı’nın da bulunduğu Senato Meydanı, Parlamento Meydanı ve Kraliyet Opera Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.


2. Gün: Helsınkı - Stockholm (Gemi)

Sabah kahvaltısının ardından Suomenlinna Kalesi turu. Tur sonrası otele dönüş, odaların boşaltılması ve Stockholm’e bizi götürecek gemiye (Silja Line Cruise) gitmek üzere limana hareket. Saat 17.00’da hareket. Yapılacak sayısız aktiviteyle dolu olan gemide akşam yemeği ve geceleme.


3. Gün: Stockholm

Teknede kahvaltı. Saat 09.30’da Stockholm’e varış ve şehir turu. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası ve Borsa Binası görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra alışveriş imkanı sunan caddelerde serbest zaman. Geceleme otelinizde.


4. Gün: Stockholm

Sabah kahvaltısının ardından Drottningholm Kraliçe Adası tekne turu. Bu tur esnasında Maeleren Gölü üzerinde tekne ile bir gezinti ardından yerel rehber eşliğinde Kraliyet Sarayı'nın açık olan bölümlerini dolaşılacaktır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.


5. Gün: Stockholm - Örebro - Karlstad - Hamar

Sabah kahvaltısının ardından erken saatlerde özel otobüsümüzle Norveç sınırına Örebro ve Karlstad üzerinden muhteşem güzellikte fyordların arasından Hamar’a uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Hamar’a varış. Geceleme otelinizde.


6. Gün: Hamar - Laerdal - Sognefjord - Bergen

Sabah 08.30’da Bergen’e hareket. Dünyanın en ünlü fyordlarından biri olan Sognefjord’un karşısındaki Laerdal’a varış. Buradan Kaupanger ve Gudvangen içinden yaklaşık 3 saat süren Sognefjord tekne turuna çıkıyoruz. Gudavangen’den tekrar otobüsümüze binip Bergen’e devam ediyoruz. Geceleme Bergen’de otelimizde.


7. Gün: Bergen - Geilo

Sabah kahvaltısının ardından Bergen şehir turu. Turumuz sırasında Balık Pazarı Meydanı ve Bergen Brygge Fyord evleri görülecek yerler arasında. Saat 12.30’da Bergen’den ayrılıp Bruravik’ten feribot ile Brimnes’e hareket ediyoruz. Hardanger Doğal Park’ını geçip ünlü Geilo kayak merkezine varıyoruz. Geceleme otelinizde.


8. Gün: Geılo - Oslo - Kopenhag (Gemi)

Sabah kahvaltısının ardından saat 08.00’da Oslo’ya hareket. Oslo’ya varış ve şehir turu. Turumuz esnasında; Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapı olarak bilinen Belediye Sarayı, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Nobel Sergi Sarayı görülecek yerler arasında. Tur sonrası 1 saat serbest zaman. Daha sonra bizi Kopenhag’a götürecek gemiye (DFDS Cruise) gitmek üzere limana hareket. Yapılacak sayısız aktiviteyle dolu olan gemide akşam yemeği ve geceleme.


9. Gün: Kopenhag

Teknede kahvaltı. Saat 09.30’da Kopenhag’a varış ve Kopenhag şehir turu. Turumuz esnasında Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları, Belediye Binası Meydanı görülecek yerler arasında. Tur bitimi otelinize transfer. Geceleme otelinizde.


10. Gün: Kopenhag - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve rehberinizin bildireceği transfer saatine kadar serbest zaman. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1786 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.35’te İstanbul’a hareket, Saat 22.55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ile ISTANBUL – HELSINKI / KOPENHAG- ISTANBUL parkurunda uçak bileti,
* Havalimanı vergileri,
* Seçilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
* Silja Line Cruise’da 1 gece yarım pansiyon konaklama,
* DFDS Cruise’da 1 gece yarım pansiyon konaklama,
* Alan/otel/alan transferleri,
* Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
* Helsinki – Stockholm ve Oslo – Kopenhag arası gemiyle yolculuklar,
* Helsinki, Stockholm, Hamar, Bergen, Oslo ve Kopenhag’da şehir turları ve tüm ekstra geziler,
* Tatil Bahçesi profesyonel rehberlik hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro ),
* Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
* Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Eur`dur.)
* Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
* Müze ve ören yerleri girişleri,
* İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri.

Ek Bilgiler

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Tatil Bahçesi  tarafından bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce Tatil Bahçesi  tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Tatil Bahçesi tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tatil Bahçesi sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Tatil Bahçesi tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
*** Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** Tatil Bahçesi, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Tatil Bahçesi, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Vize Departmanımıza Danışınız...

İskandinavya & Fiyordlar Hakkındaki görüşleriniz
Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.