Karadeniz Rüyası

 • 7 Gece / 8 Gün
 • Amasya - Havza - Samsun - Ordu - Giresun - Trabzon - Sürmene - Of - Çaykara - Uzungöl - Rize - Ayder - Hopa - Batum - Ordu - Sinop - Kastamonu - Safranbolu
 • 22.00 Bakırköy Ömür Plaza, 22.30 Mecidiyeköy Mado Önü, 23.00 Göztepe Medeniyet Üniversitesi Önü, 23.15 Tatil Bahçesi Turizm Merkez Ofis Önü
'den itibaren

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Karadeniz Rüyası Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün: İstanbul - Amasya

Akşam Saat 22.00 Bakırköy Ömür Plaza, 22.30 Mecidiyeköy Mado Önü, 23.00 Göztepe Medeniyet Üniversitesi Önü, 23.15 Tatil Bahçesi Turizm Merkez Ofis Önünden siz konuklarımızı alarak zengin araç içi ikramlarımız eşliğinde Amasya’ya olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz esnasında Düzce Kaynaşlı Tesislerinde 45dk. ve Osmancık Ulusoy Tesislerinde 45 Dk. Mola veriyoruz. 


2. Gün: Amasya - Havza - Samsun

Sabah Saatlerinde Amasya’ya varıyoruz. Amasya Şehir Gezimize  ilk olarak Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait Arkeolojik, Etnografik, Sikke, Mühür, El Yazması gibi örnekleri ile Çeşitli Mumyaların sergilendiği AMASYA MÜZESİ’ ni,  BİMARHANE / (Darüşşifa)’yı, II. BEYAZIT CAMİ’ni ,HAZERANLAR KONAĞI ‘nı KRAL KAYA MEZARLARI’nı da ziyaret edip Ferhat’ın Şirin için kazdığı SU KANALLARI’ nı görüp Sonrasında Yeşilırmak kenarında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında siz değerli misafirlerimizle buluşarak Havza’ya olan yolculuğumuz başlıyoruz. Yaklaşık bir saat süren yolculuk sonrasında Havza ilçesine ulaşıyoruz. Varışımızın sonrasında Atatürk’ün evini ziyaret ederek Havza’dan ayrılıyor ve Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’a varışımızın ardından Otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Kısa bir İstirahatin Sonrasında Yürüyerek Samsun Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyet Mehdanı, Heykel, Bandırma Vapuru, Kurtuluş Yolu gibi gezilerimizin sonrasında Merkezde Kısa bir Mola veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Otelimize ulaşıyor ve Akşam yemeği Konaklamamızı otelimizde Gerçekleştiriyoruz. (SAMSUN NORTH POİNT HOTEL VB.)


3. Gün: Samsun - Ordu - Giresun - Trabzon

Sabah otelde alacak olduğumuz Kahvaltı Sonrasında Eşyalarımız ile birlikte otelden ayrılarak Trabzon Yolculuğumuza Başlıyoruz. Ordu ve Giresun Şehirlerini Geçerek Trabzon Şehrine varış ve sonrasında Merkez’e 30 KM. Uzaklıkta yer alan Maçka ilçesi sınırlarında yer alan Altındere milli parkına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Milli park sınırları içerisine girişimizin ardından öğle yemeği molası. Dileyen misafirlerimiz yöresel lezzet seçenekli menümüzü ekstra olarak tadabilirler. Öğle yemeği sonrasında küçük minibüsler eşliğinde Sümela manastırı gezimiz için transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 10 dakika süren transfer işlemlerimizin ardından yaklaşık olarak 500 metrelik bir yürüyüş bizleri bekliyor olacak. Yürüyüşümüz esnasında sis ve aynı zamanda yeşilin 1001 renkli tonu sizleri büyüleyecek güzellikte. Bu güzellikler eşliğinde Sümela manastırı müzesinin giriş noktasına ulaşıyor ve müze giriş işlemlerimizin ardından Sümela manastırının inşa aşamasından tarihine kadar birçok konu hakkında rehberimizin anlatımları eşliğinde alacak olduğumuz bilgilendirme sonrasında Sümela manastırı görsel fresk ve freskolarını fotoğraf karelerinize almak için kısa bir fotoğraf molasının ardından Sümela dan ayrılmak üzere tekrar minibüslerimize binerek Altındere milli parkında bizleri hazır olarak bekleyen otobüsümüze ulaşıyoruz. Otobüsümüze binmeden evvel kısa bir çay molası. İddia ediyoruz ki içecek olduğunuz çayın eşi ve benzerine daha önce hiç rastlamadınız. Çay molamızın ardından siz konuklarımız ile birlikte hamsi köye hareket ediyoruz. Hamsiköy dememize şaşırmayın herkes bu şirin köyün simini duyduğunda küçük bir sahil kasabası olarak düşünebilir ancak bu kasaba Zigana geçidinin eteklerinin altında bir dağ köyü. Bu köyün özelliği ise meşhur sütlaç tatlısıdır. Sütlaç tatlısının eşine ve benzerine daha evvel hiçbir yerde karşılaşmamış olduğunuzu da iddia ediyor ve afiyetler diliyoruz. Sütlaç ziyafetimizin ardından siz konuklarımızla birlikte Zigana Geçidine doğru yola koyuluyor ve Fotoğraf karelerimize alacak olduğumuz eşsiz güzellikteki manzara sonrasında Maçka merkezde yer alan otelimize hareket. Otelimize varış ve giriş işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir serbest zaman sonrasında akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Günün yorgunluğunu doyasıya üzerinizden atabilirsiniz. (MAÇKA BÜYÜK SÜMELA HOTEL VB.)


4. Gün: Trabzon - Sürmene - Of - Çaykara - Uzungöl - Of

Sabah otelde alacak olduğumuz kahvaltı sonrasında otelimizden eşyalarımız ile birlikte ayrılıyoruz. Öncelikle gezimize ulu önderimizin köşkü ile başlıyoruz. Trabzon’a Soğuksu mevkiine varış ve gezimizin başlangıcı. Burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkte 1934 ve 1937 yıllarında iki kez kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Atatürk Köşkü gezimiz sonrası köşkün hemen yan tarafında yer alan gümüş ve telkâri ustalığının satışa sunulmuş mağazasını gezme fırsatı buluyoruz. Rehberimiz tarafından verilen serbest zaman esnasında ücretsiz çay içebilirsiniz. Çay içerken Trabzon gönüllü Turizm elçisi olan Sinan’ın çalacak olduğu kemençe yudumlamış olduğunuz çaya ayrı bir  damak tadı katacaktır. Atatürk köşkü gezimizin ardından siz konuklarımız ile birlikte Trabzon şehrinin simgesi haline gelmiş olan Ayasofya Müzesine geçiyor ve müze gezimizi gerçekleştiriyorsunuz. Müze gezimiz sonrasında Trabzon merkeze geçerek merkezde kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman esnasında öğle yemeklerinizi de farklı RESTAURANT alternatifleriyle değerlendirebilirsiniz. Serbest zaman sonrasında siz konuklarımız ile buluşarak Trabzon dan ayrılıyoruz. Rize sahil yolunu kullanarak deniz manzarası eşliğinde Uzun göl yolculuğumuzu gerçekleştirirken sürmene ilçesinde kısa bir mola veriyoruz. Bu mola esnasında dileyen misafirlerimiz bıçak ustalarının birbirinden eşsiz hikâyelerini dinleyebilir veya bıçak satın alabilirler. Kısa bir mola sonrasında OF ilçesine ulaşıyoruz. Küçük bir ilçe olması sebebiyle kısa bir panoramik tur sonrasında yolculuğumuza devam ediyor ve Çaykur Çay fabrikasına Ulaşıyoruz. Çaykur çay fabrikasında çayın ekiminden satışa sunumuna kadar geçirmiş olduğu tüm evreler ile ilgili fabrika müdürü yaşar çakır tarafından alacak olduğumuz bilgiler sonrasında sınırsız çay ikramı. Dileyen misafirlerimiz satış reyonlarından çay alabilirler. Çay fabrikasından ayrılarak Dernekpazarı, Çaykara, Uzungöl’e ulaşıyoruz. Uzungöle varışımızın ardından siz konuklarımız ile birlikte kısa bir yürüyüş yaparak çevreyi daha yakından tanıma imkanını buluyoruz. Serbest zaman sonrasında Siz konuklarımız ile buluşarak Uzungölden Hareket ile Of’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 1 saat süren yolculuğumuzun sonraında otelimize varış. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşiyor. (OF CANSIZOĞLU HOTEL VB.)


5. Gün: Rize - Çayeli - Ardeşen - Fırtına Vadisi - Ayder

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, eşyalarımız ile birlikte otelimizden ayrılarak Yaklaşık 30 dakika süren yolculuk sonrasında Rize kalesine varış ve serbest zaman. Serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz kalenin içerisinde yer alan çay bahçesinde çay ve kahvelerini yudumlayabilirler.(ekstra) Serbest zaman sonrasında Rize bez atölyelerine hareket ediyoruz. Rize bezi hakkında alacak olduğumuz bilgiler sonrasında Rize den ayrılarak sonrasında fırtına deresine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrasında fırtına deresine varıyoruz. Fırtına köprüsünün hemen yanında yer alan Osmanlı alabalık tesislerinde serbest zaman. Fırtına köprüsün de fotoğraf molası sonrasında tulum eşliğinde horon eğlencesi. Restoranımızdan ayrılarak Çamlıhemşin üzerinden Ayder yaylasına hareket. Yolculuğumuz yaklaşık 45 dakika sürecektir. Yolculuk esnasında hala deresi, markon ve mikron köprüleri, çam ağaçları ile kaplanmış yol manzarası eşliğinde Ayder Milli Parkına varış. Ayder yaylasında yer alan gelin tülü şelalesinde aracımızdan inerek fotoğraf molası veriyoruz. Şelale sizleri büyüleyecek. Verilen fotoğraf molası sonrasında grupça aşağıya doğru yürüyoruz. Yaklaşık 1 saat süren yürüyüş sonrasında Ayder de yer alan otelimize varıyoruz ve akşam yemeği ve serbest zaman otelimizde. (SİS HOTEL VB.) 


6. Gün: Ayder - Hopa - Sarp - Batum - Ardeşen

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında otobüsümüz eşliğinde otelimizden ayrılarak sarp sınır kapısına olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat süren yolculuğumuz sonrasında sarp sınır kapısına varış ve gümrük işlemleri sonrasında Gürcistan sınırına geçişimizle birlikte kara yolculuğumuza devam ederek yaklaşık 20 dk. Süren yolculuk sonrasında Batum’a varış. Batum şehir turumuz yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Serbest zaman sonrasında siz konuklarımız ile birlikte sarp sınır kapısına hareket. Sarp sınır kapısına varışımızın ardından ülke değişim işlemlerimiz sonrasında Otelimize doğru hareket ve akşam saatlerinde otelimize varıyoruz ve akşam yemeği ve serbest zaman otelimizde. (ARDEŞEN PATULYA HOTEL VB.) 


7. Gün: Trabzon - Giresun - Ordu - Samsun - Sinop

Sabah otelde alacak olduğumuz kahvaltı sonrasında Otelimizden ayrılarak Sinop yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuzun geri dönüşü esnasında siz konuklarımızı biraz keyiflendirmek ve ara molalar vermek üzere biraz şekillendirmek istedik. Bu sebeple dönüş esnasında Giresun Merkezde yer alan Kale gezisi ile Giresun kalesini daha yakından görme imkânı ve Karadeniz’in en meşhur Çayı Olan Tirebolu Çayından Alabilme imkanı için serbest zaman sonrasında Ordu’ya hareket. Varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz teleferik eşliğinde Boztepe’ye çıkabilir ve orada doğa ve manzaranın büyüsüyle yol yorgunluğunu atabilirler. Ordu’dan otobüsümüz eşliğinde hareket ile Samsun üzerinden Sinop’a varış. Varışımızın ardından Otelimize giriş işlemleri sonrasında Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (SİNOP PARK HOTEL VB.)


8. Gün: Kastamonu - Safranbolu - İstanbul

Sabah otelde alacak olduğumuz kahvaltı sonrasında eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrılarak Sinop Erfelek’e hareket. Yaklaşık üç saat süren yolculuk sonrasında Erfelek’e varış. 1. derece doğal sit alanı olan vadi içinde art arda sıralanmış 28 irili ufaklı şelaleden oluşan tatlıca takım şelalelerine hareket. Dar ve 2 km uzunlukta bir vadi içinde, şelaleler kenarında, kayın ormanları içinde dileyen misafirlerimizle yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün ardından öğle yemeği için serbest zaman. Erfelek Meşhur Öztürk Restoran’da Öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Akliman'ın panoramik olarak görülmesi, sonrasında birinci derece sit alanı ilan edilen, yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği  doğa harikasını, Türkiye'nin en büyük ve tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu'nu görüyoruz. Sinop şehir merkezine dönüş. Belirlenen saatte buluşarak Sinop Kalesi'ne hareket. İlk olarak Mö 7.yy da yapılan Sinop Kalesi'ni ve Sinop'u tüm dünyaya tanıtan kotra atölyelerini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımızda pek çok ünlünün kaldığı Sinop Cezaevi'ni geziyoruz. Tarihi cezaevinin görülmesinden sonra  Kastamonu’ya hareket. Varışımızın ardından Tarihi ve Kültürel dokusuyla bizleri büyüleyecek olan Kastamonu Şehir Merkezinde yapacak olduğumuz Panoramik tur sonrasında Safranbolu’ya hareket ediyoruz.  Safranbolu’ya varış ve İmren Lokumlarında Slayt gösterisinin sonrasında kısa bir mola ardından İstanbul’a geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde İstanbul’a varış ve siz konuklarımızı almış olduğumuz noktalara bırakarak turumuzun sonu. Bir başka Tatil Bahçesi tur programında görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüslerle Ulaşım ve Tüm Çevre Gezileri,
 • 3* veya 4*  Otellerde Konaklama, (Yarım Pansiyon)
 • 6 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı,
 • 6 Set Menü veya Açık Büfe Akşam Yemeği 
 • Sürpriz Eğlenceler…
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
 • Otobüs Milli Park Giriş Ücretleri, 
 • Sümela Manastırı Minibüs Transfer Ücreti,
 • Batum Şehir Turu ve Sınır Kapısından Batum’a Batumdan Sınır Kapısına Ulaşım Hizmeti,
 • Tatil Bahçesi Turizm Güvencesi
 • KDV Dahildir

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı, Son Gün Akşam yemeği ve Tüm Öğle Yemekleri,
 • Tüm Yemeklerde Alınan Alkollü ve Alkolsüz İçecekler,
 • Kişisel Harcamalar,
 • Ekstra Turlar,
 • Tüm Müzeler ve Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri.
 • Batum Yurt Dışı Çıkış Harcı 50 TL,

 

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Vizesiz

Karadeniz Rüyası Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.