Hemen Arayın
+90 444 2 964

Mübadele Turu Yunanistan

  • 2 Gece - 3 Gün
  • Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Demirhisar, Seres, Drama, Langaza, Selanik, Kavala
  • 21:00 Yalova Migros Önü, 22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 22:30 Beşiktaş Yıldız Cami Önü, 23:00 Bakırköy Ömür Plaza Önü, 23:30 Büyükçekmece Atirus Avm Önü, 02:30 Tekirdağ
'den itibaren

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a
Mübadele Turu Yunanistan Hakkında Genel Bilgiler

4* veya 5* Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama

1. Gün: Yalova – İstanbul – Tekirdağ – İpsala

Akşam Saat 21:00’da Yalova’da belirtilen kalış noktasından hareketle Zengin Tatil Bahçesi araç içi ikramları Eşliğinde Önce İstanbul Sonrasında ise Tekirdağ Yol Güzergahı üzerinden Yunanistan Sınırına hareket. Gece yolculuğu ve sonrasında gümrüğe İpsala Sınır Kapısına varış.


2. Gün: İpsala – Gümülcine – İskeçe – Demirhisar – Seres

Gümrük geçiş işlemlerimizin Sonrasında Sabah saatlerinde Gümülcine’ye varış. Varışımızın ardından ÇUKUR KAHVE’de çay ve kahve molası. Verilen mola ardından Şehir Merkezinde kısa bir tur sonrasında Gümülcine’den İskeçe’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dk. Süren yolculuğumuzun sonrasında İskeçe’ye varış ve panoramik bir turun ardından yolculuğumuza Eskiden Serez Sancağına bağlı Merkez olan Demirhisar’a doğru devam ediyoruz. Demirhisar’a varış sonrasında Serbest zaman ve köy halkıyla sohbet etme imkanı. Serbest zaman sonrasında Sere’e hareket. Seres’e Varış. 6 bin nüfusluk bu şehir aynı zamanda orta Makedonya bölgesinin 2. En büyük şehridir. Panoramik şehir turumuzun sonrasında otelimize hareket ve varış. Konaklama Otelimizde. (Serres Elpida Resort & Spa vb. Otellerde)


3. Gün: Seres – Langaza – Selanik

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından saat 08.30 da Seres’den Ayrılarak  dedelerimizin Mübadeleden önce alışveriş yaptığı VETRİNA  (Nova PETRİÇ) Bölgesine hareket ediyoruz. Varışımızın ardından gezimizi gerçekleştirerek kısa bir süre serbest zaman, sonrasında atalarımızın ektiği asırlık çınar ağaçları altında mola. Ulu çınarların gölgesindeki çocuk parklarında gezebilme şansı yakalıyoruz.  Eski mezar yerleri  ve daha sonradan üzerine inşaa edilmiş şuanda park olarak ziyarete açık mekanın görülmesinin ardından aracımızla hareket ediyor ve sonrasında  Topalnik yörüklerininde Demirhisar yolculuklarında kullanmış oldukları yol güzergahından geçerek araçla panoramik turumuzu gerçekleştiriyoruz. (Sınır ve askeri bölge olduğundan imkân el verdiğince görülebilecektir.) Pomaklarla sınırı oluşturan Karasu (Ustrumca) nehri boyunca yolculuk sonrasında  Tarihi hamam yerinin görülmesi ve ardından Yunanistan’ın en büyük 2. Şehri Selanik’e hareket ediyoruz ve Atatürk’ün ilkokulu okumuş olduğu köy Langaza’ya ulaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de okuduğu ‘Şemsi Efendi İlkokulu’, günümüzde Selanik İlköğretim 4. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı, 51’inci ilkokul ve 30’uncu anaokulu olarak halen faaliyet göstermektedir. Ziyaretimizin sonrasında Langaza kasabasından ayrılarak Selanik Şehrine Ulaşıyoruz. Şehir turumuz esnasında başlıca gezilecek olan noktalar; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğup büyüdüğü ve şu an Müze olarak kullanılan evi ziyaret ederek Atamızı anma fırsatı buluyoruz. Panoramik şehir turu; Makedonya Bakanlık Binası ve Günümüzde yerinde eski bir bina bulunan Şemsi Efendi Okulu kurulduğu yerin görülmesi, Aristoteoles Üniversite Kampüsü, Rotonda, Agios Dimitri Kilisesi, Surlar, Şadırvan, Helexpo İnternational Fuar alanı, Döner Kule, 19.YY Neo Klasik Yapılar, Kordon, Beyaz Kule, Makedonya Tiyatro Binası, Hamza Bey Camii-Hamam ve Bedesteni, “B.İskender, E. Venezelos, P. Konstantin” Heykelleri, “Ag. Dimitri, Egnatia, Tsmiski” caddeleri görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrasında otelimize hareket ve varış. Otele varış sonrasında odalara yerleşme. Akşam Dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin ekstra olarak organize edecek olduğu Sirtaki gecesi turu. (Selanik Capsis Hotel Vb.)


4. Gün: Selanik – Halkidiki - Kavala – Dedeağaç – İpsala – İstanbul – Yalova

Sabah otelde alacak olduğumuz kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Halkidiki’ye hareket ve varış. Varışımızın sonrasında Yüzme için serbest zaman. Serbest zaman sonrasında toplanarak Drama Şehrine Doğru yola Çıkıyoruz. Yaklaşık 2.5 saat süren yolculuk sonrasında Drama Şehrine varış ve sonrasında Panoramik bir tur ardından Kavala Şehrine doğru yola koyuluyoruz. 45 DK. Süren yolculuğumuzun sonrasında Kavala’ya varış ve şehir turumuzun başlangıcı. Şehir turumuz esnasında Pargalı İbrahim Paşa Camii, Mehmet Ali Paşa'nın Evi,  Mehmet ali paşa imarathanesi ve Kanuni tarafından inşa edilmiş olan Su Kemeri ile kale içindeki eski şehrin sokakları görülecek başlıca yerler arasındadır. Şehir turumuzun sonrasında kavala şehrinin bakı terası olarak adlandırılan tepeye çıkıyor ve şehri panoramik olarak fotoğraf karelerimize aldıktan sonra Dedeağaç’a hareket ediyoruz. Dedeağaç’a varış ve Panoramik tur sonrasında Türkiye Sınırına Doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İpsala sınır kapısından Türkiye sınırına giriş yapıyor ve Tekirdağ – İstanbul yol güzergahı üzerinden Yalova’ya siz konuklarımızı almış olduğumuz noktalara bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz. Bir Başka Tatil Bahçesi Tur Programında Görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks Otobüsler Eşliğinde Ulaşım, 
* 4*’lı otellerde 2 Gece Oda + Kahvaltı Konaklama,
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti,
* Zengin Tatil Bahçesi Araç içi ikramları,
* Gümrük ve Şehir Vergileri, 
* Zorunlu TÜRSAB Seyahat Sigortası, 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize ücreti ve hizmet bedeli 120€,
* Kişisel harcamalar,
* Yurt Dışı Çıkış Harcı 15TL,
* Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası 15€, 
* İlk Gün Sabah Kahvaltısı,
* Tüm öğle ve akşam yemekleri.

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Vize Departmanımıza Danışınız...

Mübadele Turu Yunanistan Hakkındaki görüşleriniz
Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.