• 11. Alaçatı Ot Festivali
 • 11. Alaçatı Ot Festivali
 • 11. Alaçatı Ot Festivali
 • 11. Alaçatı Ot Festivali
 • 11. Alaçatı Ot Festivali
 • 11. Alaçatı Ot Festivali
 • 11. Alaçatı Ot Festivali
 • 11. Alaçatı Ot Festivali

11. Alaçatı Ot Festivali

 • Kemerlihan Deluxe Hotel
 • Alaçatı, Çeşme
 • İstanbul
'den itibaren
11. Alaçatı Ot Festivali Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün: Sabah Hareket / İstanbul Alaçatı

Siz değerli konuklarımızı 06:00 Bakırköy Ömür AVM Önü, 06:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü, 07:00 Sahrayıcedit Tatil Bahçesi Ofis Önü, 07:30 Kartal Köprüsü Altından siz değerli misafirlerimizi alarak İzmir yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 5 saat süren yolculuk sonrasında Alaçatı’ya varış. Gezimize öncelikle Alaçatı Port bölgesi ile başlıyoruz. Port bölgesi hem manzarası hem de içerisinde yer alan işletmeler ile sizleri büyüleyecek güzellikte. Bu eşsiz bölgeyi fotoğraf karelerimize alıyoruz. Alaçatı Port Bölgesinde günün 24 saat devam etmiş olduğunu da unutmayalım. Sörf merkezi olmasının yanı sıra bünyesinde yer alan restoran ve gece kulüplerinin dikkatinizi çekeceğinizden eminiz.  Alaçatı Port bölgesinden ayrılarak Alaçatı Köy içine doğru aracımız ile yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz esnasında Rehberimiz sizlere bölge ile alakalı turistik bilgileri aktarmaya başlıyor. Eminiz ki alacak olduğunuz bu bilgiler sonrasında Alaçatı Merakı sizleri Alaçatı Sevdalısı yapacaktır. Gezimiz esnasında Hacımemiş Camii, Taş Kahve, Tarihi Çarşı, Eski Kilise, Her Hafta Cumartesi Günü Kurulan Meşhur Alaçatı Sosyete Pazarı, Alaçatı sokakları, evleri, konakları ve meydanı gezilecek mekânlar arasında yer almaktadır. Gezimizin ardından serbest zaman. Serbest zaman sonrasında aracımız eşliğinde otelimize hareket ediyoruz. Otelimize varış Konaklama otelimizde. (KEMERLİHAN DELUXE HOTEL)

2. Gün: Alaçatı - Festival

Sabah otelimizde alacak olduğumuz açık büfe kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. (  Ot Festivali İçin Hazırlanıyoruz ). Festival, saat 13.00’de festival korteji yürüyüşüyle başlamaktadır. Yürüyüşte, yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatı’lı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatı’lılar ve konuklar yer almaktadır. Kortej yürüyüşünün ardından, Pazaryeri Meydanında klasik müzik grubu festival konseri vermektedir. Aynı mekânda konserin ardından tüm Alaçatılılar’a ve konuklarımıza açık festival resepsiyonu verilecek. Akşam ise, amatör gurmeler tarafından hazırlanacak Ege yemekleri, sponsorlar ve jüri üyelerinin beğenisine sunulacak. Festival boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Yöresel değerlerimizin farkına varabilirsiniz. Serbest zaman sonrası Otelimize varış konaklama otelimizde. (KEMERLİHAN DELUXE HOTEL)

3. Gün: Alaçatı - Festival - Çeşme - İzmir - İstanbul

Sabah otelimizde alacak olduğumuz açık büfe kahvaltının ardından Alaçatı dan ayrılarak Çeşme Merkeze hareket ediyoruz. Çeşme’ye varış ve sonrasında ise çeşme gezimizin başlangıcı. Gezimiz esnasında Çeşme Sokakları, Kervansaray, Liman, Port, Anfi Tiyatro görülecek yerler arasındadır. Gezimizin sonuna doğru sahil kordonunda yapacağımız kısa bir yürüyüşün sonrasında Bölgenin en yüksek noktasına hareket ediyoruz ve çeşme yarımadasını ayaklarımızın altında görebileceğimiz Çaka bey anıtını ziyaret ediyoruz. Anıtın bulunmuş olduğu nokta yarımadayı ayaklarımızın altında görebileceğimiz konuma sahiptir. Manzara ılıca sahili, plajı, Pamucak, Alaçatı, Çeşme ve hatta sakız adasını ayaklarımızın altında görebileceğimiz ve aynı zamanda fotoğraf karelerimize alarak unutulmaz bir anı olarak saklayabileceğimiz güzelliktedir. Çeşme gezimiz ardından Alaçatı Festival alanına hareket ediyoruz. Festival alanına varış ve festival tutkusunu yaşamaya devam ediyoruz. Bugün Alaçatı’nın otlarından en çok çeşidi toplayan ve özelliklerini bilenler arasından ilk üç dereceyi alanlar belirlenecek. Ot Aşı Yarışması Alaçatı’nın otlarıyla yemek kültür ve birikimini en güzel yansıtan üç yemek, ünlü gurmeler tarafından belirlenecek. Birincilere her sene olduğu gibi büyük altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere ise, çeyrek altın hediye edilecek. Diğer katılımcılara ise, çeşitli armağanlar verilecek. Ayrıca yarışmaların yapıldığı saatlerde Alaçatı’da faaliyet gösteren restoranlar,  birer ürünlerini sergileyecek.  Alaçatı’lı üreticiler otlarını ve yemeklerini,  diğer firmalar da kendi içki ve ürünlerini tanıtmak amacıyla stantlar açacaklar. Alaçatı’nın Nisan Ayında da ne kadar büyülü bir mekân olabildiğini görebilmek, ot kokusunun stantlardan taşan kekik, fesleğen karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek,  reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav stantlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetli. Serbest zaman. Serbest zaman sonrasında siz konuklarımız ile birlikte İzmir İstanbul’a geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzun sonrasında İstanbul’a varış ve sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir başka Tatil Bahçesi tur programında görüşebilmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Vip Araçlar eşliğinde ulaşım, 
 • Kemerlihan Hotel’de 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama.
 • 2 Serpme Köy Kahvaltısı
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
 • Araç İçi İkramları
 • Zorunlu Türsab Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • KDV 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı, 
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Tüm Müze ve Ören yeri girişleri,

 

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

11. Alaçatı Ot Festivali Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.