Hemen Arayın
+90 444 2 964

Orta Avrupa Turu

  • 7 Gece 8 Gün
  • Belgrad – Budapeşte – Bratislava– Prag – Viyana – Sofya - Plovdiv
  • Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, Beşiktaş Yıldız Cami Önü, Bakırköy Ömür AVM Önü, Büyükçekmece Atirus Önü
3039.00 TL 'den itibaren

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a
Orta Avrupa Turu Hakkında Genel Bilgiler

EKSTRA TUR YOKTUR!!!

1. Gün: İstanbul - Belgrad

Gezimizin ilk günü saat 20:00’de siz değerli misafirlerimizi okul önünden alarak Tur'umuza başlamış oluyoruz. Edirne’de ihtiyaç ve alışveriş molamızdan sonra Kapıkule sınır kapımızda pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bulgaristan tarafına geçiyoruz. Svilengrad-Plovdiv-Sofya güzergâhını takip ederek Belgrad'a geçiyoruz.


2. Gün: Belgrad

Saat 10:00 sıralarında Belgrad’a varış. Panoromik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında,Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi,Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray,Yeni Saray ve meclis binası,Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, saat kapı ve müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi; Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III..Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten sonra  turumuzu bitiriyoruz. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Belgrad - Budapeşte

Sabah kahvaltımızın ardından Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Budapeşte’ye varışımızı takiben, yapılacak olan şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer. Dileyen misafirlerimize ekstra olarak  Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri tekne gezisine katılabilirler. Akşam Yemeği ve Geceleme otelimizde.


4. Gün: Budapeşte – Estergon – Visegrad – Szentendre – Budapeşte

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Estergon & Visegrad & Szentendre turu için hazırlanıyoruz. Bu turda önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi  ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz. Akşam Yemeği Ve Geceleme otelimizde.


5. Gün: Budapeşte - Bratislava - Prag

Otel’de alacağımız kahvaltı sonrasında Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket. Molalarla yaklaşık üç saatlik yolculuk sonrası Bratislava'ya varış. (Orta Avrupa’nın en şirin başkenti olan Bratislava gezisi tur programımıza dahil edilmiştir). Slovakya’nın başkenti Bratislava’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Liste'nde bulunan eski şehir meydanında yürüyerek yapılacak panoramik şehir turu ardından Prag’a olan yolculuğumuz başlıyor. Otele yerleşme ve serbest zamanç Geceleme Otelimizde.


6. Gün: Prag

Otel’de alacağımız Kahvaltı sonrasında Prag turumuzu gerçekleştiriyoruz. panoramik şehir turumuzda Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.


7. Gün: Prag - Viyana

Sabah kahvaltımızın ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Varışımızda Viyana şehir turumuza başlıyoruz. Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


8. Gün: Viyana - Sofya

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Bulgaristan Sofia ya olan 10 saatliik bir yolculuğumuz başlıyor. Çeşitli Molalar eşliğinde akşam saatlerinde  Sofya’ya varış. Kısa süreli bir dinlenme sonrası şehri keşfediyoruz. Geceleme Otelimizde.


9. Gün: Sofya - Plovdiv - İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında panoramik gezimizi yapıp sonrasında istanbul’a olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Plovdiv şehri panoramik gezeceğiz. Kapıkule sınır kapısı işlemleri sonrasında istanbul’a varış.

Bir sonraki Tatil Bahçesi Turizm gezi programında görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz...

 


Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
31.05.20193039.00 TL4139.00 TL 3039.00 TL-Taksitler »
12.07.20193039.00 TL4139.00 TL 3039.00 TL-Taksitler »
09.08.20193039.00 TL4139.00 TL 3039.00 TL-Taksitler »

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks otobüsler ile ulaşım
* Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* 3 ve 4*’lı otellerde 1 Gece Belgrad , 2 Gece Budapeşte , 2 Gece Prag 1 gece - Viyana, 1 gece Sofia  otellerinde konaklama ve sabah kahvaltıları 
* Budapeşte’de 2 Akşam Yemeği Dahildir.
* Programda belirtilen panoramik şehir turları.
* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri 
* Şehir Vergileri, Gümrük Vergileri, seyahat sağlık sigortası
* Araç içi Soğuk sıcak ikramlar , KDV dahildir.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* SCHENGEN VİZESİ 120 Euro Veya Gri Pasaport 200 TL (YEŞİL PASAPORT SAHiPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR).
* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
* Müze, ören yeri giriş ücretleri, Tekne Turları
* Otelde alınan ekstralar ve Tüm kişisel harcamalar
* Öğle ve aksam yemekleri.

 

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

 

SCHENGEN VİZESİ 120 Euro Veya Gri Pasaport 200 TL dir.

NOT: YEŞİL PASAPORT SAHİPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR.

Vize danışmalarımız ile irtibata geçiniz.

TEL: 444 2 964   MAİL: emrullah@tatilbahcesi.com.tr     /    tatil@tatilbahcesi.com.tr

Orta Avrupa Turu Hakkındaki görüşleriniz
Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.