Romanya Bulgaristan Turu

 • 3 Gece 4 Gün
 • Rusçuk, Bükreş, Bran, Braşow, Transilvanya, Köstence, Balçık, Varna, Nessebar, Burgas
 • Tatil Bahçesi Ofis Önü, Kadıköy Hasanpaşa Tarihi Salı Pazarı Önü, Avantgarde Otel Önü, Bakırköy Ömür Plaza
'den itibaren

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Romanya Bulgaristan Turu Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün: İstanbul - Bükreş

Akşam saat 20:00 Tatil Bahçesi Ofis Önü,  21:00'da Kadıköy Hasanpaşa Tarihi Salı Pazarı Önü, saat 21.30’da Avantgarde Otel Önü ve saat 22.00 de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Kapıkule sınır kapısına varışımızda gümrük işlemlerinin tamamlanması ve Bulgaristan’a geçerek, Bükreş’e yol alıyoruz.


2. Gün: Bükreş - Köy Müzesi - Romen Gecesi

Gümrük ve Pasaport İşlemlerinden Sonra Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Bulgaristan’ın Rusçuk şehrine ulaşmamızın ardından Tuna Nehri üzerinde bulunan Dostluk Köprüsünden geçerek Romanya Giurgiu hududuna geliyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Doğu’nun Paris’i olarak hafızalara kazınan Bükreş’e hareket ediyoruz. Bükreş, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversite Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi, panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Romanyanın Köy değerlerinin sergilendiği Köy Müzesi turuna katılabilirler.(20 EUR) Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler.(40 EUR)

 


3. Gün: Bükreş - Sinaia - (Bran- Braşov) - Bükreş

Sabah otelde alacağımız Kahvaltı Sonrasında Romanya’nın en can alıcı noktası ve Şatoları ile hafızalara kazanan ‘’TRANSİLVANYA & ŞATOLAR’’ turu için hazırlanıyoruz. Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Sarayı Ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran Şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı Tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III. Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve Vampir Efsanesinin doğduğu Gizemli Drakula Şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur İsli Peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelik dükkânlarından alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov Şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Buranın panoramik turuyla birlikte misafirlerimize şehrin meşhur restoranlarında vakit geçirebilecekleri serbest zaman veriyor ve konaklama yapacağımız Bükreş’teki otelimize geri dönüş yapıyoruz. (Geceleme Bükreş)


4. Gün: Bükreş - Köstence - Balçık - Varna

Sabah Otelimizde alacağımız sabah kahvaltının ardından bir sonraki gezi durağımız olan Osmanlı Şehri KÖSTENCE’ye yolculuğumuz başlıyor. 2 saatlik keyifli yolculuk sonrası Köstence’ye varış. Panoramik Şehir Turumuz Esnasında Mahmudiye Camii, Hunkar Camii, Ceneviz Deniz Feneri, Aslanlı Ev, Roma Mozeikleri, Ovidius Meydanı Başlıca Gorulecek Yerler Arasındadır. Toplanma Ve Yolculuğumuza Bulgaristan Balçık istikametinde devam ettiriyoruz. Balçık’a varış. Balçık botanik bahçesi ziyaret edilecek. Romanya kraliçesi Maria Aleksandrina Viktoriya'nın deyimi ile Balçık ''Ssihirli manzaralar şehri''dir. Müthiş güzel botanik bahcesi içinde 250 farklı kaktüs türü içeren toplam 3000 çesit bitkiden olusuyor. Yazlik saray ve şarap mahzeni gezintisinden sonra Varna’ya varış. Gezimize ilk olarak; Roma müzesi gezilecek yerler arasında. Serbest zaman sonrasında otele yerleşme. (Konaklama Varna)


5. Gün: Varna - Nessabar - Burgas - İstanbul

Sabah Otelden Alacağımız Kahvaltının Ardından Varna’dan Ayrılıyoruz. Karadeniz Kıyısında Yer Alan 3000 Yıldan Yaşlı Nesebar Yarım Adasına varış. Eskiden yel değirmenleriyle ün yapmış adamıza girişte tarihi değirmenimiz bizleri karşılayacak ve hemen ardında yer alan şehir surları turumuza başlangıç noktasını oluşturacak. Nessebar, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, Bizans Dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi (İ.S.6 y.y), St. Stephan Yeni Metropolitan Kilisesi (İ.S 11 y.y) ve Pantokrator Kilisesi (13-14.y.y) adanın tarihi dokusunu oluşturmaktadır. 18-19.y.y. Bulgar rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evleri göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Tur bitimiyle birlikte misafirlerimizin adayı daha yakından tanımak ve özellikle deniz ürünleriyle ün yapmış Kalkan Balığı Menüsü almak için restoranımıza geçiyoruz. Toplanma Ve Burgas şehrine varış. Panoramik Şehir turu yapıp sonrasında serbest zaman.  Belirtilen saatte toplanma. Kapıkule Sınır Kapısına doğru yola çıkıyoruz. Gümrüğe varış. Gümrük işlemlerinin ardından Türkiye’ye giriş yapıyoruz.  Tahmini olarak 23:00 te İstanbul’a varış.

Bir sonraki Tatil Bahçesi Turizm Organizasyonunda Görüşmek Dileğiyle...


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlarla ulaşım Ve Bükreş, Braşow, Transilvanya, Köstence, Varna Şehir Turları
 • Bükreş (2), Varna (1), Gece Oda + Kahvaltı Konaklama 
 • Günübirlik Transilvanya Şatolar Turu
 • Otel ve gümrük geçiş vergileri,
 • Belediye Konaklama Vergisi
 • Şehirlerde Uygulanan Belediye Vergi Ödemesi Dahildir
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Türsab Seyahat & Sağlık Sigortası 
 • ​Balçık Botanik Park Girişleri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Çok Girişli Shengen Vizesi 120 €
 • ​Yurtdışı çıkış Harcı (50 TL)
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar 
 • Öğle & Akşam Yemekleri
 • Şoför bahşişleri (5 Euro tur boyunca 1 defalığına ödenir)
 • Köy Müzesi 20 Euro
 • Yemekli Romen Gecesi Eğlencesi 40 Euro

 

Ek Bilgiler

Küçük Paris diye adlandırılan Bükreş şehir merkezine  hareket ediyoruz. Bükreş, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversite Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi, panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Romanyanın Köy değerlerinin sergilendiği Köy Müzesi turuna katılabilirler.(20 EUR) Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler.(40 EUR)

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Romanya Bulgaristan Turu Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.