Uçak & Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu

 • 3 Gece 4 Gün
 • Kars - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars'tan Erzuruma Doğu Ekspresi İle Yolculuk
 • Sabiha Gökçen Havaalanı
'den itibaren

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Uçak & Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün: İstanbul - Kars Uçuşu

Sabah saatlerinde (07:15 İstanbul Sabiha Gökçen - Pegasus Havayolları ile ) Kars seyahatimizi gerçekleştiriyoruz. Kısa süreli bir dinlenme sonrasında rehberimiz ile buluşmamızı takiben turumuza başlıyoruz. Bugün yapacağımız Kars merkez gezimizde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme Kars


2. Gün: Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergâhımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.


3. Gün: Doğu Ekspresi ile Kars - Erzurum ( Sarıkamış Tren Seyahati Esnasında Panoramik görülecektir )

Sabah otelimizde aldığımız erken kahvaltının ardından Kars Gar'ına transfer oluyoruz ve Keyifli Tren seyahatimiz için Doğu Ekspresinde yerlerimizi alıyoruz. 08:00 de Trenimizin hareket etmesi ile Bembeyaz karlı dağlar ve Anadolu’nun muhteşem manzaraları eşliğinde seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 - 5 Saat sürecek bu seyahatimizin ardından öğlen saatlerinde Erzurum’a ulaşıyoruz. Öncelikle Otel Giriş İşlemlerimizi Gerçekleştiriyoruz. Toplanma ve Erzurum Şehir Turu Başlangıcı.  Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese Aziziye Tarabyaları, Erzurum Kalesi, Rüstem Paşa Kervansarayı ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evinde çay ve kahve molası veriyoruz. Erzurum denilince ilk akla gelen Çağ Kebabını tatmak ve Akşam yemeğimizi almak üzere meşhur Cağ Kebapçılarını ziyaret ederek Gecemizi ve Tatilimizi Güzelleştiriyoruz. Belirtilen Saatte Otele Transfer. Geceleme Erzurum


4. Gün: Erzurum Alışveriş – İstanbul Uçuşu

Sabah otelimizde aldığımız Geç kahvaltının ardından eşyalarımız ile birlikte hazırlanıyoruz. Günümüzü meşhur Oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Öğe Yemeği ve rahat zaman geçirebileceğiniz Alışveriş Sonrası 15:30’da Toplanma. Erzurum Havalimanı’na hareket ediyor ve Pegasus Havayollarının PC 2558 18:35 uçağı ( veya Anadolu jet ) ile İstanbul’ a hareket ediyoruz. Uçağımızın 20:30’ te İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına ulaşmasının ardından bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz..

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul Sabiha Gökçen - Kars Gidiş Uçak Biletleri
 • Erzurum - İstanbul Sabiha Gökçen Dönüş Uçak Biletleri 
 • Kars - Erzurum Doğu Ekspresi Tren biletleri (pulman)
 • Kars - Erzurum Şehir Turları 
 • Havalimanı Ağırlama & Uğurlama Transferleri
 • Kars - Ani Harabeleri - Çıldır gölü - Erzurum Ulaşım hizmetleri
 • 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama ( Kars )
 • 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama ( Erzurum )
 • Otellerde alınan 3 Sabah Kahvaltısı ve 3 Akşam yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tatil Bahçesi Turizm Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar, Alışverişler
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu
 • Müze Giriş Ücretleri 
 • Tüm Öğlen yemekleri
Ek Bilgiler

NOT 1 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir. 

NOT 2 : Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Kars - Erzurum arasında Doğu Ekspresi Pulman Vagon kullanılmaktadır. Doğu Ekspresi seyahatinin manzara ve seyir açısından en keyifli bölümünü oluşturan bu seyahat esnasında misafirlerimiz arzu ederlerse Yemekli Vagon bölümüne geçerek içecek ve cafeterya imkânlarından yararlanabilirler. 

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Uçak & Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.